Абатство Святої Марії Магдалини в бургундському містечку Везле було одним з головних паломницьких центрів середньовічної Європи. З 1920 року воно має в католицькому світі статус малої базиліки і з 1979 року охороняється ЮНЕСКО як пам’ятник Всесвітньої спадщини людства.
В середині XI століття було оголошено, що в абатстві спочивають мощі Марії Магдалини, нібито привезені його засновником зі Святої землі. У Везле почали стікатися паломники зі всієї Європи.
Згодом абатство Везле було одним з центрів руху за звільнення Святої Землі від невірних. Саме тут на Великдень 1146 року чернець і містик Бернард Клервоський виголосив перед королем Людовіком VII промову із закликом негайно розпочати Другий хрестовий похід. Англійський король Річард Левове Серце і французький король Філіпп II Август провели у Везле три місяці 1190 року перш ніж вирушити в Третій хрестовий похід. У 1166 року на День Святого Духу саме у Везле виголосив свою проповідь святий Томас Бекет.
Мощі Марії Магдалини були втрачені в роки Релігійних війн, а під час Французької революції базиліка була розграбована і втратила частину скульптурного оздоблення. У 1834 році вона була занедбана і загрожувала обваленням. Зараз за кількістю прийнятих паломників відреставроване абатство Везле займає у Франції 8-е місце.