Продовжимо знайомити вас з порадами по організації безпеки дітей на пляжі, що зроблять сімейний відпочинок більш легким і приємним.
* Не дозволяйте дитині знімати взуття і нижню білизну на пляжі. Відчуття піску між пальцями ніг є частиною квінтесенції пляжного досвіду. Але коли цей пісок нагрівається до 40 градусів і вище, ходити по ньому не надто приємно і навіть небезпечно (можна отримати опік). Особливо небезпечні в цьому плані пляжі з чорним піском. Також не приводьте маленьку дитину на пляж без трусиків. Піщинки, що потрапили в статеві органи, можуть викликати подразнення і запалення.
* Завжди знайте, коли дитині потрібна допомога. За статистикою, втоплення знаходиться в топ-3 списку основних причин ненавмисних смертей дітей до 15 років у всьому світі. Дитина може потонути навіть на мілководді, в декількох метрах від батьків. Втоплення, як правило, відбувається досить тихо і швидко. В людини, що потопає, голова знаходиться низько у воді (рот під водою) або нахилена назад з відкритим ротом, очі закриті або «скляні», не в змозі сфокусуватися, ноги знаходяться вертикально у воді і рухів ними потопаючий не робить. Потопаюча людина інстинктивно витягує руки в сторони, щоб відштовхнутися від води, вона не може підняти їх і розмахувати над головою, привертаючи увагу. Якщо ви помітили одну або кілька ознак того, що дитина тоне, надайте їй допомогу негайно.
* Зверніть увагу на хвилі. Дитячі травми в результаті сильних хвиль можуть варіюватися від простих вивихів і зламаних ключиць до травм внутрішніх органів і хребта (що може призвести до паралічу). Хвилі, які ламаються прямо біля берега (а не в декількох метрах від нього) можуть викликати серйозні травми шиї та хребта. Тому, перебуваючи у воді або поблизу лінії води (де вода потрапляє на берег), ніколи не ставте дитину і не ставайте самі спиною до хвиль.